Pożar w Woli Lubeckiej- cz.2

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, kilka jednostek straży zostało wezwanych do kolejnej akcji. Okazało się, że płonącym obiektem jest znajdujący się w Woli Lubeckiej budynek, który kilka dni temu był przedmiotem akcji strażackiej.
 
Dzisiejsza akcja polegała na kontroli pogorzeliska i dogaszaniu palących się trocin. Strażacy ponownie musieli zastosować aparaty ochrony dróg oddechowych (ODO). W akcji brali udział ochotnicy z Kowalowej, Ryglic, Woli Lubeckiej, Lubczy oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej- Siedliska.
 
Nie są znane dokładnie powody ponownego zapalenia się budynku gospodarczego w Woli Lubeckiej. Prawdopodobnie źródłem dziesiejszego zdarzenia był wcześniejszy pożar w tym miejscu i ponowne rozproszenie ognia. Przypomnijmy, że poprzednia akcja została przeprowadzona w wielkim zaangażowaniu w ciągu pół doby przez ok. 100 strażaków z blisko 20. jednostek. Do miejsca pożaru przybyli oprócz miejscowych strażaków także ochotnicy z OSP Gromnik, OSP Tuchów, PSP Siedliska, PSP Tarnów, KW Kraków oraz Policji i Pogotowia Ratunkowego.
Czytaj więcej: Duży pożar w Woli Lubeckiej
 
Odsłon artykułów:
17520259

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…