Terroryści i pożar


Na terenie zakładów zajmujących się dystrybucją paliw, na skutek działania grupy terrorystów wybucha pożar. Eksploduje jeden z dużych zbiorników. Na miejscu pojawiają się powiadomione o zdarzeniu służby- policja i straż pożarna.
 

 
Jednostki gaśnicze prowadzą akcję,  policja zabezpiecza obiekt, teren i drogi dojazdowe dla służb ratowniczych. Zapada decyzja o jak najszybszym usunięciu z terenu objętym żywiołem składowanych tam w ogromnych ilościach łatwopalnych materiałów. By zminimalizować ryzyko kolejnego wybuchu, wypełniona po brzegi paliwem cysterna próbuje opuścić teren zakładu, dochodzi jednak do ataku terrorystycznego, cysterna staje blokując bramę wjazdową. W wyniku użycia przez napastników broni dochodzi do uszkodzenia cysterny i wycieku.
Do akcji wkraczają policyjne siły. Za uciekającymi samochodem dwoma przestępcami rusza pościg, organizowane są też działania blokadowe, za trzecim pieszo uciekającym terrorystą podążają policyjne siły z psem…
 
 
Ta katastrofalna wizja, to na szczęście nic innego jak tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, współorganizowanych przez Państwowa Straż Pożarną i Komendę Miejską Policji w Tarnowie, które odbyły się 25czerwca  na terenie bazy OLPP w Woli Rzędzińskiej. W ćwiczeniach oprócz policji udział wzięli także strażacy z JRG PSP Tarnów i innych wytypowanych jednostek z terenu naszego województwa i Podkarpacia. Celem całego przedsięwzięcia było  przygotowanie służb do neutralizowania sytuacji kryzysowych i sprawdzenie procedur zawartych w planach działania na wypadek zaistnienia takich sytuacji, doskonalenie umiejętności dowódców, kadry sztabu oraz policjantów w działaniu zespołowym, w zakresie planowania i prowadzenia akcji, a także sprawdzenie procedur współdziałania z podmiotami poza policyjnymi, w warunkach sytuacji kryzysowych.
 
We wtorkowych ćwiczeniach udział wzięli siły sztabu policji, prewencji i ruchu drogowego. Siłami na miejscu dowodził Komendant Komisariatu Policji Tarnów-Centrum kom. Jan Pytko, całością kierował (pod okiem Komendanta  Miejskiego insp. Roberta Biernata)  I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie podinsp. Mirosław Moryl.
 
Więcej zdjęć:
 

Info: KMP Tarnów
 
Odsłon artykułów:
17521493

Odwiedza nas 304 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…