Klasy sportowe w Tuchowie

 
Tarnowskie Starostwo da pieniądze na zatrudnienie trenerów, którzy będą prowadzić zajęcia z uzdolnionymi piłkarsko chłopcami w Liceum Ogólnokształcącym lub Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie.
 
 
Absolwenci klas piłkarskich tuchowskiego gimnazjum – jeśli zdecydują się kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym lub Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie – będą nadal mogli rozwijać swoją sportową pasję. Tarnowskie Starostwo da pieniądze na zatrudnienie trenerów, którzy będą prowadzić zajęcia z uzdolnionymi piłkarsko chłopcami z tych dwóch szkół.
 
Klasy piłkarskie w Tuchowie zainicjował Bogdan Płachno, obecny radny Powiatu Tarnowskiego. Ten były piłkarz m.in. Tuchovii przez jakiś czas uczył grać w piłkę chłopców z miejscowej szkoły podstawowej, a ponieważ zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach było duże, zaproponował władzom samorządowym Tuchowa utworzenie w gimnazjum klasy o profilu piłkarskim.
 
Burmistrz Mariusz Ryś przychylnie odniósł się do inicjatywy. Klasy piłkarskie w Zespole Szkół w Tuchowie, którego dyrektorem jest Józef Wzorek, istnieją od trzech lat. Chłopcy z Tuchowa mogą już pochwalić się wieloma sukcesami, m.in. zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” (zajęli w nim 2 miejsce). Wywalczyli ponadto wicemistrzostwo województwa małopolskiego w halowej piłce nożnej, często pokonują swoich rówieśników z Wisły czy Cracovii.
 
- Warunki do rozwijania piłkarskich talentów uczniowie mają doskonałe – twierdzi Bogdan Płachno. - Pracują z nimi wykwalifikowani instruktorzy, wyjeżdżają na obozy sportowe. Aby jednak system nie został przerwany i dalej sprawnie funkcjonował, opuszczający gimnazjum muszą mieć możliwość kontynuowania przygody z piłką w tutejszych szkołach średnich. Bo inaczej „rozjadą się po świecie”. Pierwszymi absolwentami gimnazjalnej klasy piłkarskiej już interesowały się na przykład szkoły mistrzostwa sportowego.
 
Na szczęście Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza do wspierania sportu dzieci i młodzieży nie trzeba specjalnie przekonywać. Wyasygnował z budżetu powiatu pieniądze i ci uczniowie gimnazjum, którzy pójdą do jednej z dwóch tuchowskich szkół – Liceum Ogólnokształcącego lub Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych, będą już od nowego roku szkolnego nadal objęci fachowym szkoleniem. – Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z tych chłopców w przyszłości zostanie zawodowym piłkarzem. Dlatego nie tworzymy teraz już jednej klasy piłkarskiej, lecz każdy będzie sobie mógł wybrać klasę o dowolnym profilu, aby w przyszłości mieć jakiś zawód. Dopiero po lekcjach teoretycznych, bo nauka musi być na pierwszym miejscu, będą mieć wspólne zajęcia piłkarskie – informuje Starosta Roman Łucarz.

 
Odsłon artykułów:
17521521

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…