Grosz Ziemski Tarnowski dla Ksawerego Masiuka

Starosta tarnowski Roman Łucarz uhonorował najwyższym powiatowym odznaczeniem - Groszem Ziemskim Tarnowskim - Ksawerego Masiuka, brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata w pływaniu w Budapeszcie. W spotkaniu z utalentowanym sportowcem uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy Tarnów.

Ksawery Masiuk mieszka w Tarnowcu, w powiecie tarnowskim. Ten niespełna 18-letni sportowiec na ostatnich mistrzostwach świata w pływaniu w Budapeszcie zdobył brązowy medal w kategorii stylem grzbietowym na 50 m. W finale uzyskał wynik 24,49 – o jedną setną sekundy gorszy od rekordu kraju, który ustanowił w półfinale. Był najlepszy z wszystkich Europejczyków, wyprzedzili go tylko dwaj Amerykanie.

- To wielki wyczyn osiągnąć tak wielki sukces w gronie seniorów w tak młodym wieku. Jesteśmy z Ciebie dumni. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć – powiedział starosta Roman Łucarz.

Gratulacje brązowemu medaliście mistrzostw świata w imieniu samorządu powiatu tarnowskiego złożyli także wicestarosta Jacek Hudyma oraz członkowie zarządu – Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka. Pomyślnego rozwoju dalszej kariery sportowej życzyła poseł Anna Pieczarka, przekazując ponadto list gratulacyjny od ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

- Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że mamy takiego mieszkańca. Znanego nie tylko w Europie, ale teraz już także na świecie – stwierdził z kolei wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Należy dodać, że rok temu na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie Ksawery Masiuk wywalczył trzykrotnie złoto – dwa razy indywidualnie i w sztafecie.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
17464999

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…