Sprytna tarnowianka przechytrzyła oszustów

Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkanki Tarnowa, policja zatrzymała mężczyznę próbującego wyłudzić od niej dużą sumę pieniędzy, wykorzystując metodę „na policjanta”.

Jak informuje tarnowska policja, w Tarnowie doszło do niecodziennej sytuacji, gdy 54-letnia kobieta, mając na uwadze ostrzeżenia o oszustach działających metodą „na policjanta”, udaremniła próbę wyłudzenia od niej 400 tysięcy złotych. Kobieta, która zorientowała się, że jest celem oszustów, ponieważ nie ma dzieci, zdecydowała się współpracować z prawdziwą policją, aby złapać przestępcę na gorącym uczynku.

Dzięki jej zgłoszeniu i sprytnej rozmowie z oszustem, tarnowscy policjanci szybko zlokalizowali i zatrzymali 49-letniego mężczyznę z Mazowsza, który podszedł przed jej dom w oczekiwaniu na „kaucję”. W miejscu zdarzenia policjanci zastali go z reklamówką, którą tarnowianka wypełniła zwitkami gazet zamiast pieniędzy. Po zatrzymaniu, przy mężczyźnie znaleziono narkotyki, co dodatkowo skomplikowało jego sytuację prawną.

Oszust, oskarżony o próbę wyłudzenia i posiadanie narkotyków, trafił do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest nadal w toku, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

Odsłon artykułów:
17374806

Odwiedza nas 783 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…