Nowe zatoki autobusowe i chodnik zwiększają bezpieczeństwo w Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałkach

Zakończenie ważnych inwestycji drogowych w gminie Tarnów, obejmujących budowę zatok autobusowych i chodnika, poprawia komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

W Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałkach zrealizowano kluczowe projekty infrastrukturalne, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Nowe zatoki autobusowe oraz chodnik o długości blisko 1000 metrów bieżących to inwestycje, które spotkały się z pozytywnym odbiorem społeczności lokalnej.

Zatoki autobusowe zlokalizowane są przy Klubie Sportowym „Wolania” oraz w pobliżu tężni solankowej, co znacząco poprawia bezpieczeństwo w miejscach o wzmożonym ruchu pieszych, w tym dzieci i osób starszych. Chodnik w Jodłówce-Wałkach dodatkowo chroni przed ruchem samochodowym, zwiększając komfort przemieszczania się mieszkańców.

Inwestycje te, o łącznej wartości przeszło 830 tys. zł, z czego większość stanowiło dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego, są wynikiem współpracy samorządu gminy Tarnów z Powiatem Tarnowskim. Realizacja projektów była możliwa dzięki zaangażowaniu społeczników i gminnych radnych, którzy od dawna postulowali o podniesienie standardów bezpieczeństwa w tych obszarach.

Odsłon artykułów:
17374789

Odwiedza nas 695 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…