wtorek, 14 sierpień 2018 10:39

Okolica dożynkowa

Napisał

Przed nami kilka dużych imprez dożynkowych, na których nie zabraknie wielu ciekawych koncertów.

15 sierpnia w kościołach parafialnych mieszkańcy będą dziękować za tegoroczne plony. Szczególnym miejscem jest Przeczyca, gdzie właśnie trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej. Więcej: Odpust w Przeczycy.

W tym dniu odbędą się ponadto w wielu miejscowościach imprezy wiejskie, a także dożynki gminne. 

15 sierpnia Mszą św. o godz. 11 rozpoczną się w Rzepienniku Suchym dożynki gminy Rzepiennik Strzyżewski. Wieczorem zagra tu Przystanek Mrówkowiec i Shantel.

15 sierpnia o godz. 14 Mszą św. w Lipinach zainaugurowane zostaną dożynki gminy Pilzno. Na scenie pojawią się m.in.: goście z Karczewa, ZPiT z Chyżnego oraz zespół Classic.

15 sierpnia odbędą się dożynki powiatu jasielskiego w Kołaczycach. Tu koncert da Mateusz Mijal i Czadoman.

Ponadto 15 sierpnia powiat tarnowski organizuje obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej. Więcej: Z wojskowym piknikiem i zespołem BOYS.

W sobotę 18 sierpnia o godz. 17 zabawami dla dzieci oraz zabawą taneczną rozpoczną się dożynki gminy Skrzyszów w Ładnej. W niedzielę o godz. 13 zostanie odprawiona Msza św. Na scenie zagrają Szynwałdzianie, a wieczorem pojawi się kabaret OT.TO i zespół Lachersi.

Na dożynkach gminy Ryglice w Zalasowej 19 sierpnia zagra Redlin. Więcej: Gminne dożynki w Zalasowej.

Na dozynkach gminy Szerzyny w Ołpinach zagra m.in. Kapela z Ołpin, zespół Masters i DJ Marcus. Więcej: Gminne dożynki w Ołpinach.

W niedzielę 19 sierpnia o godz. 14 celebrowana będzie Msza św. w bazylice tuchowskiej. W czasie dożynek gminy Tuchów w amfiteatrze zagrają m.in.: Rożnowska Dolina, Paweł Harańczyk. Przewidziano także prezentację multimedialną "Galeria Światła".

To nie koniec tegorocznych imprez dożynkowych. 25 i 26 sierpnia odbędą się dożynki powiatu tarnowskiego w Zakliczynie. Tutaj zagra Grupa Furmana, De Mono, Kabaret Czwarta Fala, Złoty Maanam. 1 i 2 września Zakliczyn zaprasza na kolejne Święto Fasoli. Wtedy gwiazdami będą Kordian oraz Stachursky.

Z kolei 2 września na dożynkach powiatu dębickiego w Jodłowej wystąpi Blue Cafe.

Dożynki gminy Tarnów miały miejsce 11 i 12 sierpnia. Więcej: Z tradycją i koncertem Lady Pank.

Czytany 2299 razy
Odsłon artykułów:
17594864

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…