czwartek, 23 listopad 2017 12:13

Festiwal Podróżników

Napisał

9 grudnia odbędzie się I Tuchowski Festiwal Podróżników.

W sobotę 9 grudnia o godzinie 17:00 w Centrum Kultury w Tuchowie na ul. Chopina 10 rozpocznie się pierwsza edycja Tuchowskiego Festiwalu Podróżników.Program Festiwalu

17:00 – rozpoczęcie festiwalu, przywitanie podróżników i przybyłych gości.

17:15 – 18:00 – Prelekcja Albina Marciniaka, pt. „Polska od spodu”

Albin Marciniak jest fotografikiem, reporterem, dziennikarzem, radiowcem i prezesem Fundacji Klub Podróżników „Śródziemie” z Krakowa. Jego wielką pasją są zamki i podziemia polskie. „Polska od spodu”, to podróż po najciekawszych podziemiach naszego kraju, takich jak. np. kompleksy poniemieckie w Górach Sowich, Międzyrzecki Rejon Umocniony, krypty i katakumby oraz wiele innych tego typu miejsc, niekiedy niedostępnych dla turystów.

18:15 – 19:00 – Prelekcja Marka Podrazy pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju”

Marek Podraza jest przykładem osoby, która uświadamia nas, że jeżeli chcemy zobaczyć najpiękniejsze miejsca świata, to wcale nie musimy wydawać na nie ogromnych pieniędzy. W czasie swoich wypraw zwiedził 37 krajów. Malediwy. Prelekcja pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju.”, przeniesie nas w miejsce znane nam jedynie z folderów najdroższych biur podróży i pokaże w jaki sposób mogą być one dostępne dla każdego.

19:00 – 20:00 – przerwa obiadowa. Możliwość oglądnięcia wystawy, pt. „Małopolskim Szlakiem Zamków, Skansenów i Podziemi Turystycznych” Klubu Podróżników „Śródziemie” oraz "Dzień Dobry z Pasma Brzanki". Wizyta przy stoiskach podróżników. Pokaz zabytkowej Łady „Żiguli”, która wraz z Michałem Paterem, przejechała kilkadziesiąt tysięcy kilometrów - znad samego Jeziora Bajkał, aż do Polski. 

20:00-21:00 – Prelekcja pt. „Rosja i kraje bloku wschodniego autostopem, czyli podróże Michała Patera”

Michał Pater jest przykładem na to, że jeżeli chce się spełniać marzenia, to należy po prostu wziąć ze sobą swój plecak, parę złotych, trochę jedzenia, kilka ubrań i pojechać w siną dal. Podróżuje autostopem już od kilkunastu lat. Do tej pory, poza krajami europejskimi, odwiedził najbardziej odległe, azjatyckie, rubieże Rosji i krajów byłego związku radzieckiego. Jego kanał „Autostopem na koniec świata” na portalu www.youtube.com odwiedzają regularnie setki tysięcy osób. Zapuszczał się już w takie miejsca jak pustynna Mongolia, Kirgistan, Gruzja czy też rosyjska tajga. Podczas ostatniej, freelancerskiej wyprawy, wraz z Maciejem Barańskim odwiedzili jedne z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie – Przełęcz Diatłowa, „Diabelski cmentarz” oraz okolice upadku meteorytu tunguskiego. A wszystko to autostopem, lub jak się później okazało, również „czołgostopem” i „śmigłostopem”. Podczas prelekcji zobaczymy nie tylko same zdjęcia i usłyszymy opisy autora ale i zobaczymy bardzo ciekawe materiały filmowe z odwiedzanych miejsc.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie „My Pogórzanie”, Dom Kultury w Tuchowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Urząd Gminy w Tuchowie, Uniwersytet Rzeszowski, Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Patronat medialny sprawuje m.in. Lokalny portal informacyjny ryglice-okolice.pl.

Inne informacje: mypogorzanie.pl, www.facebook.com/TuchowskiFestiwalPodroznikow

Czytany 1666 razy
Odsłon artykułów:
17461435

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…