środa, 31 sierpień 2016 20:55

Blog Lepsze Ryglice "w areszcie"

Napisał

Od kilku dni nie działa opiniotwórczy blog Lepsze Ryglice. Jak się okazało, zawartość serwera wraz ze stroną zarekwirowała policja holenderska.

Według informacji administratora serwisu, na którym znajdował się znany od lat ryglicki blog, 25 sierpnia do serwerowni Leaseweb w Amsterdamie wkroczyła holenderska policja i przejęła jeden z serwerów. "Powodem była jedna strona o nielegalnej treści u jednego z klientów, o której nie mieliśmy pojęcia, że znajduje się na naszych serwerach. Bez żadnego uprzedzenia o fakcie, bez żadnego uprzedniego zgłoszenia nam strony łamiącej prawo, policja po prostu zabrała serwer na komisariat". Dowiadujemy się też z oświadczenia, że policja ma oddać zawartość stron, ale może to trochę potrwać.

Czy podejrzenia policji dotyczyły ryglickiego bloga? Tego nie wiemy, ale z pewnością ucierpiał on przez ten wyjątkowy incydent.

Blog Lepsze Ryglice znajdujący się pod adresem lepszeryglice.cba.pl jest pusty, choć jeden z administratorów serwisu, Adam Zieliński, przygotował stronę alternatywną znajdującą się pod adresem ljgr.blog.pl. Zresztą był przygotowany na taką ewentualność już dawno. Jak mówi "Takie blogi, gdzie do niezbędnego minimum (praktycznie zero cenzury) ograniczona jest cenzura mają sens i znaczenie". Ma nadzieję, że kolejna odsłona strony przetrwa już bez żadnych zakłóceń.

Czytany 4179 razy
Odsłon artykułów:
17521236

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…