sobota, 13 sierpień 2016 14:36

Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Szerzynach

Napisał

XVIII dożynki Powiatu Tarnowskiego odbędą się w bieżącym roku w Szerzynach, w niedzielę 28 sierpnia. Gwiazdą wydarzenia będzie Łukasz Zagrobelny.

Dożynki Powiatu Tarnowskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, odbywających się w regionie, łączące elementy obyczajowości ludowej z popkulturą.

Gmina Szerzyny została włączona do Powiatu Tarnowskiego w 2002 roku. Zamieszkuje ją blisko 9 tys. mieszkańców, a powierzchnia wynosi ponad 82 tys. km2. O organizację dożynek powiatowych w Szerzynach starał się Wójt Gminy -Grzegorz Gotfryd. - Osobiście cieszę się, iż władze powiatu zdecydowały się tym roku zlokalizować swoją najważniejszą imprezę w Szerzynach. Wierzę, że będzie to udane przedsięwzięcie, a mieszkańcy gminy i powiatu będą bawić się doskonale. Zadbamy nie tylko o odpowiednią organizacje tego przedsięwzięcia, ale i życzliwą atmosferę – mówi włodarz gminy Szerzyny. - 28 sierpnia Szerzyny staną się stolicą Powiatu Tarnowskiego - podkreśla Grzegorz Gotfryd.

Dożynki rozpocznie o godz. 14.00 Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Szerzynach. Będzie ją można słuchać również na antenie Radia RDN Małopolska. Miejsce imprezy to plac przy Zespole Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 15.30 uroczystości zainauguruje koncert Orkiestry Dętej OSP z Szerzyn. W programie dożynek nie zabraknie elementów ludowych, takich jak obrzęd dożynkowy oraz tradycyjny, powiatowy Przegląd Wieńca Dożynkowego, podczas którego oceniane będą prezentacje i wieńce dożynkowe, wykonane przez zespoły z poszczególnych gmin powiatu. Wręczone zostaną także nagrody w konkursie „Najlepszy Sołtys Powiatu Tarnowskiego”.


Łukasz Zagrobelny. Foto: www.lukaszzagrobelny.com

Goście i uczestnicy dożynek będą bawić się z zespołem Small Cafe oraz gwiazdą wieczoru - Łukaszem Zagrobelnym. Ten drugi koncert rozpocznie się o godz. 21.00. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z grupąKeyss.

Wśród atrakcji towarzyszących imprezie znają się również degustacje potraw, przygotowanych przez partnerów zagranicznych Powiatu Tarnowskiego w Węgier i Francji. - W ubiegłym roku nasi goście zagraniczni z Szolnoka na Węgrzech i z Amiens w departamencie Somma, raczyli uczestników dożynek powiatowych, które odbyły się w Wojniczu, swoimi narodowymi specjałami. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bowiem degustacja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności, a potrawy, pomimo znacznych ilości, znikły bardzo szybko. W związku z tym ten element imprezy dożynkowej powtórzymy także w Szerzynach - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz. -Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu do Szerzyn. Dobra muzyka, smaczne potrawy, udana zabawa gwarantowane! Będą to dożynki ze smakiem ziemi tarnowskiej - podkreśla Starosta.

Gwiazdą tegorocznych dożynek Powiatu Tarnowskiego będzie Łukasz Zagrobelny. To jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą, przyciągający na swoje koncerty rzesze fanów. Znany jest m.in. z takich przebojów jak: „Nieprawda”, „Życie na czekanie”, „Ja tu zostaję”, „U mnie maj”, „Nie zapytam Cię”, czy też filmowego hitu „Tylko z Tobą chcę być sobą”. W 2016 roku ukaże się całkiem nowy album Łukasza, a w stacjach radiowych można już usłyszeć promujący go singiel „Gdy jesteś tu”.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Patronem medialnym wydarzenia jest Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl

Czytaj także: Dożynki gminy Szerzyny w ŻurowejDożynki gminy Ryglice w Kowalowej

Czytany 4288 razy
Odsłon artykułów:
17518010

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…