sobota, 07 maj 2016 13:31

Powstanie boisko i bieżnia w Szerzynach

Napisał

Ponad 16,6 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznało Małopolsce ministerstwo sportu i turystyki. Na liście inwestycji znalazła się gmina Szerzyny.

W Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego przyjęto 25 nowych zadań - budowę sal gimnastycznych, boisk, stadionów. Na liście inwestycji, które będą sfinansowane z funduszu znalazło się 14 obiektów kontynuowanych i 25 nowych. Jednym z nich jest budowa nowej bieżni lekkoatletycznej i boiska wielofunkcyjnego w Szerzynach (koszt całkowity to blisko 0,5 mln zł). 

Z kolei na liście rezerwowej znalazło się 23 zadania, wśród których jest budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej w gminie Szerzyny. W regionie będą prowadzone także prace w Tarnowie i Ciężkowicach, a na liście rezerwowej znajduje się również Gromnik.

Szerzyny, to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce, jeśli chodzi o wpływy z podatków. Nowy wójt planuje jednak szereg działań, które są konieczne dla podniesienia standardów życia w gminie. Wśród największych inwestycji znajdują się m.in.: zagospodarowanie terenu przy stawach dworskich w Szerzynach z bogatą bazą rekreacyjno - turystyczną, zmodernizowanie wszystkich budynków szkolnych, przygotowanie pomieszczeń dla przedszkola ze żłobkiem, zagospodarowanie klasztoru w Ołpinach, modernizacja budynku dla GOPS, punktu policyjnego i lokalu chronionego dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji. Na liście planowanych inwestycji są też drogi. Wójt Grzegorz Gotfryd stawia także na rozwój straży, kultury, sportu. W niedalekiej przyszłości powstanie boisko w Szerzynach, a w planach jest budowa stadionu z trybuną i zapleczem w Ołpinach.

Podobny artykuł: Szerzyńskie zagłębie muzyki

 

Czytany 1866 razy
Odsłon artykułów:
17594797

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…