poniedziałek, 29 luty 2016 00:00

Zmarł o. Antoni Onak, redemptorysta

Napisał

W sobotę, 27 lutego, zmarł redemptorysta o. Antoni Onak CSsR. Przeżył 70 lat. Pogrzeb odbędzie się 1 marca.

Śp. O. Antoni Onak przeżył 70 lat, 41 jako redemptorysta i 35 jako kapłan. Zmarł w Tuchowie po chorobie nowotworowej. Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 1 marca 2016 r. o godz.14:00 w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Pół godziny wcześniej nastąpi wprowadzenie ciała do bazyliki i różaniec.

O. Antoni Onak urodził się w 1945 r. w Trzemesnej. Został ochrzczony w kościele parafialnym w Łękawicy. Miał 3 siostry, jedna z nich wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Dębickich.

Po ukończeniu szkoły podstawowej pracował na roli. Myśląc o życiu zakonnym i kapłańskim podjął naukę w Korespondencyjnym Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Po zdaniu matury wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. Po studiach filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Redemptorystów w Tuchowie przyjął święcenia prezbiteratu w 1980 r. z rąk ks. abp. Jerzego Ablewicza.

Pracował w Braniewie, Lubaszowej, Tuchowie, Zamościu.

Był człowiekiem pogodnym, życzliwym i uczynnym. Znane było jego zamiłowanie do pszczół, którymi opiekował się przez szereg lat w Lubaszowej.

Źródło: Diecezja Tarnowska, Diecezja Zamojska. Foto: www.redemptor.pl

Czytany 2326 razy
Odsłon artykułów:
17462032

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…