sobota, 05 grudzień 2015 01:00

Spotkanie z prawdziwymi bohaterami

Napisał

Stowarzyszenie Historyczno Patriotyczne „Pro Patria” zaprasza na otwarty wykład „Żołnierze Wyklęci – spotkanie z prawdziwymi bohaterami” autorstwa jednego ze swoich członków, pana Jakuba Marka.

Spotkanie odbędzie się dnia 12 grudnia (sobota) o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Ołpinach i będzie kontynuacją cyklu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przeprowadzonych we wrześniu w szkołach w Ołpinach, Szerzynach, Żurowej, Swoszowej, Czermnej, Ryglicach oraz w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

Spotkanie ma charakter ogólnodostępny. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęło Muzeum Armii Krajowej im. Gen Augusta Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd. Podczas spotkania wystawiona będzie także specjalna ekspozycja o gen. „Nilu” wypożyczona na tę okazję z jedynego na świecie Muzeum AK w Krakowie.

Organizatorzy, a więc członkowie SHP „Pro Patria” liczą na wysoką frekwencją i już dziś serdecznie zapraszają wszystkich na to spotkanie. 

Jakub Marek – dziewiętnastoletni mieszkaniec Żurowej, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, obecnie student I roku prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, członek zarządu Stowarzyszenia Historyczno Patriotycznego „Pro Patria”, sekretarz Stowarzyszenia LKS Olszynka Ołpiny, finalista na szczeblu wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności – dwie dekady historii”.

Lokalny Portal Informacyjny Ryglice-okolice - patronat medialny wydarzenia

Czytany 1680 razy
Odsłon artykułów:
17546909

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…