piątek, 24 kwiecień 2015 02:00

Nowy, tańszy dyrektor ZOZ w Szerzynach

Napisał

Wójt gminy Szerzyny powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szerzynach lekarzowi medycyny Szczepanowi Bartkiewiczowi. Zmiana ta związana jest z wprowadzeniem oszczędności dla tej jednostki.

Nowy szef lokalnego ośrodka zdrowia będzie zarabiał mniej niż jego poprzednik. W roku 2014 ówczesny wójt gminy Szerzyny w ramach oszczędności zmniejszył pensje pielęgniarek o 25%. Jej obecny włodarz Grzegorz Gotfryd postanowił pójść dalej i zaproponował zmniejszenie wynagrodzenia także dla dyrektora placówki gminnej z 12 do 9,4 tys. zł, czyli do kwoty jaką on sam zarabia. Dotychczasowy dyrektor ZOZ odmówił jednak przyjęcia nowych warunków płacowych. W związku z zaistniałą sytuacją, wybrano nowego dyrektora, który przyjął oferowane wynagrodzenie. Został nim lekarz S. Bartkiewicz.

Lek. med. Szczepan Bartkiewicz od blisko 20 lat związany jest z SP ZOZ w Szerzynach. Posiada specjalizację ginekolog - położnik, znany jest jako Ordynator Oddziału Ginekologiczno - Położniczego w Tuchowie.

 

Czytany 1853 razy
Odsłon artykułów:
17518029

Odwiedza nas 539 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…