wtorek, 12 maj 2015 02:00

Zostaw kwiat na Moście Rotmistrza

Napisane przez Ogłoszenia, reklamy

W środę, 13 maja mija 114. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych bohaterów narodowych, ikony oporu wobec obu największych totalitaryzmów XX wieku - człowieka, który na ochotnika poszedł do KL Auschwitz, aby zbudować tam struktury ruchu oporu, autora wstrząsającego raportu o tym obozie śmierci, powstańca warszawskiego, więźnia stalinowskiego, zamordowanego w ubeckiej katowni, który do końca swoich dni dawał przykład niezłomności opartej na wierze katolickiej oraz honorze polskiego harcerza i żołnierza.

Wszystkich tarnowian i mieszkańców regionu w tym dniu zachęcamy - jak w ubiegłych latach - do przyniesienia kwiatu na Most Rotmistrza Pileckiego w Tarnowie (znajduje się na Wątoku, w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa), jedynego w mieście miejsca pamięci o Witoldzie Pileckim. Tych, którzy nie będą mogli przybyć na Most z kwiatem, prosimy o modlitwę za spokój duszy bohatera i za pomyślność naszej Ojczyzny.

Podziękujmy za dar życia Rotmistrza !
Jednocześnie zachęcamy do podpisywania petycji do Ministerstwa Edukacji Narodowej o uwzględnienie "Raportu Witolda" na liście lektur szkolnych. Petycję można podpisać tutaj: http://citizengo.org/pl/21230-raport-witolda-do-kanonu-lektur Przypominamy również o tradycyjnym już spotkaniu modlitewnym na Moście Rotmistrza w dniu 25 maja o godz. 21:30 w godzinie kolejnej rocznicy jego śmierci.

Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości

Czytany 1191 razy
Odsłon artykułów:
17598225

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…