sobota, 31 styczeń 2015 01:00

Tuchów wręczył statuetki "Melaniusza"

Napisał

W Tuchowie wręczono kolejne „Melaniusze”. W tym roku miasto uhonorowało m.in. Mariusza Rysia, wieloletniego burmistrza.

Gala wręczenia statuetek miała miejsce 29 stycznia. Honorowe wyróżnienia za zasługi dla miasta i gminy Tuchów w tym roku otrzymali: Mariusz Ryś, Zdzisława Krzemińska oraz Krzysztof Różycki w imieniu MKS Tuchovia.

Mariusz Ryś otrzymał "Melaniusza" za wielokierunkowe działania na rzecz Tuchowa i gminy na stanowisku burmistrza, ze szczególnym uwzględnieniem działalności kulturalnej i promocyjnej. Za jego burmistrzowskiej kadencji i w dużej mierze w wyniku jego starań Rada Miejska ustanowiła honorowe wyróżnienie statuetką „Melaniusz”. Wśród jego zasług znajduje się m.in. wspieranie działalności wydawniczo-dokumentacyjnej, kulturowej, muzycznej, ochrony zabytków.

Zdzisława Krzemińska została uhonorowana za wieloletnią, różnorodną działalność społeczno-kulturalną i charytatywną w tuchowskim środowisku. Współredaguje i pisze dla takich czasopism jak: „Chorągiew Maryi”, „Tuchowskie Wieści”, a także „Dziennika Polskiego”, Gościa Niedzielnego”, ”Źródła”. Współredagowała różne publikacje książkowe. Jest m.in. kronikarzem, opiekunką wolontariatu, organizatorem różnych wydarzeń.

Miejski Klub Sportowy Tuchovia otrzymał "Melaniusza" za 90-letnią działalność na rzecz tuchowskiego sportu. Klub Tuchovia mocno wrósł w środowisko miasta, łączy pokolenia. Przez lata wielu działaczy – społeczników poświęcało mu swój wolny czas. Obecnie w klubie działa 7 zespołów; codziennie trenuje ponad 200 osób w różnym wieku.

Szczegóły: www.tuchow.pl

Gmina Tuchów honoruje "Melaniuszem" ludzi, którzy poprzez swoją działalność gospodarczą, społeczną, samorządową, oświatową, wychowawczą, sportową, charytatywną, kulturalną i promocyjną szczególnie zasłużyli się dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.

Czytany 1471 razy
Odsłon artykułów:
17598251

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…