środa, 15 kwiecień 2015 02:00

Rzecznik Praw Dziecka na sesji Młodzieżowej Rady w Ryglicach

Napisał

13 kwietnia w Ryglicach miała miejsce 2 sesja Młodzieżowej Rady Gminy. W czasie obrad obecny był m.in. Rzecznik Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził Tarnów: wziął udział w konferencji naukowej Wczesne wspomaganie rozwoju szansą dla dziecka i jego rodziny – działania systemowe, organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Dajmy nadzieję” z Wojnicza, spotkał się z wychowankami Placówki Opiekuńczo Zastępczej „Słoneczny Dom” oraz uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Przybył on także do Ryglic na spotkanie z nową Radą Młodzieżową.

W czasie sesji, która miejsce w Spichlerzu obecny był Rzecznik Praw Dziecka wraz ze swoim społecznym doradcą ks. prof. Adamem Solakiem, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach Urszula Augustyn, burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz oraz m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Początki działań rady w gminie Ryglice miały miejsce rok temu. W styczniu 2015 r. Rada Miejska w Ryglicach podjęła stosowną uchwałę powołującą Młodzieżową Radę Miejską w Ryglicach i zatwierdzono statut. Sesja Inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ryglicach odbyła się 1 kwietnia w budynku Urzędu Miejskiego w Ryglicach. Rada działa zgodnie z ustawą samorządową. Młodzież ma mozliwość wyrażania zdania na temat najważniejszych spraw, dotyczących społeczności lokalnej, proponowania nowych rozwiązań, wskazuje też uczniom znaczenie zaangażowania w działania lokalne na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

W skład samorządowej reprezentacji młodzieży ze szkół na terenie gminy, której kadencja potrwa dwa lata wchodzą 16 uczniów:

Anna Stańczyk, Joanna Krzywoń, Bartłomiej Siedlik, Dawid Słomski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach
Daniel Wójtowicz, Sara Labak, Aleksandra Proszowska i Jan Maduzia z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Lubczy
Dawid Kita, Kamil Kłos, Emiliana Siwek i Dominik Kupiec z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ryglicach
Gabriela Kluzek, Justyna Przybyłek, Aleksandra Kozioł i Gabriela Zabawa z gimnazjum przy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej

Czytany 1450 razy
Odsłon artykułów:
17371669

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…