piątek, 17 kwiecień 2015 02:00

Święto Narodowe 3 Maja i Ryglicka Parada Orkiestr Dętych

Napisał

3 Maja będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń regionu - Ryglicka Parada Orkiestr Dętych oraz gminne uroczystości patriotyczne.

Wydarzenie rozpocznie się o godz.15.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Ryglicach. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną w rynku z okazji Święta 3 Maja. Kolejnym punktem programu będzie konkurs orkiestr dętych, który towarzyszy miastu i gminie Ryglice już od sześciu lat. Rozpocznie go parada orkiestr wokół rynku, a po niej nastąpi muzyczna prezentacja na scenie zgłoszonych do konkursu zespołów.

 
IV Ryglicka Parada Orkiestr Dętych o puchar Burmistrza Ryglic jest równocześnie eliminacją konkursu "Echo Trombity" dla powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego. Organizatorem wydarzenia jest MCK Sokół w Nowym Sączu oraz Ośrodek Kultury w Ryglicach. Finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity" odbędzie się w Nowym Sączu w czerwcu 2015 r. Warto przypomnieć, że do Ryglic przyjeżdżają orkiestry, które co roku odnoszą największe sukcesy w finale małopolskim, o czym informowano tu wielokrotnie.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal informacyjny Ryglice-okolice.pl.
Czytany 1789 razy
Odsłon artykułów:
17144059

Odwiedza nas 914 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…