czwartek, 28 marzec 2024 14:59

Nowe atrakcje turystyczne w gminie Skrzyszów

Napisał

Gmina Skrzyszów wprowadza udogodnienia turystyczne, w tym ścieżkę spacerową i szlak rowerowy, zwiększając atrakcyjność rekreacyjną regionu.

Gmina Skrzyszów rozpoczęła realizację projektu mającego na celu wzbogacenie lokalnych możliwości spędzania czasu wolnego. Inicjatywa przewiduje budowę ścieżki spacerowej o długości 202 metrów w Ładnej oraz wytyczenie oraz oznakowanie 6,5 km szlaku rowerowego wokół zbiornika Korzeń w Skrzyszowie i w miejscowościach Ładna i Pogórska Wola. Dodatkowo, przy zbiorniku Korzeń zostanie zainstalowana mała architektura, w tym stoły piknikowe i stojaki na rowery.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na co gmina otrzymała 92 810 zł pomocy. Całkowita wartość umowy to 194 400,44 zł, co świadczy o znacznym zaangażowaniu gminy w rozwój infrastruktury turystycznej. Działania te mają przyczynić się do poprawy oferty rekreacyjnej gminy Skrzyszów, zachęcając mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 205 razy
Odsłon artykułów:
17605555

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…