poniedziałek, 25 marzec 2024 18:31

Sukces Nataszy Potok na Pucharze Europy Kadetek w Judo

Napisał

Natasza Potok, reprezentująca Klub Judo MOSiR Tuchów, zdobyła srebrny medal na Pucharze Europy Kadetek i Kadetów w Judo w Samorinie, Słowacja.

Jak informuje Urząd Miejski w Tuchowie, podczas rozgrywanego w Samorinie Pucharu Europy Kadetek i Kadetów w Judo, siostry Natasza i Nina Potok walczyły w kategorii do 44 kg. Wśród 15 zawodniczek z 8 krajów, to Natasza Potok wyróżniła się, zdobywając srebrny medal. Pomimo ambitnej walki, Nina nie zdołała przejść do kolejnych etapów turnieju po przegranej z reprezentantką Kazachstanu.

Natasza, na drodze do finału, pokonała rywalki ze Słowacji, Bułgarii i Rumunii, a w decydującym starciu zmierzyła się z Patrycją Tomankovą ze Słowacji – ubiegłoroczną Mistrzynią Europy i Świata. Pomimo porażki, osiągnięcie srebrnego medalu stanowi duży sukces dla młodej zawodniczki.

Siostry Potok, które od ubiegłego roku regularnie startują w Pucharach Europy, mają już na swoim koncie kilka medali – Natasza zdobyła łącznie trzy medale (dwa brązowe i jeden srebrny), a Nina jeden srebrny. Ich następny start odbędzie się na zawodach w Berlinie.

Czytany 98 razy
Odsłon artykułów:
17463365

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…