środa, 20 marzec 2024 03:25

Rosnące zagrożenie oszustwami internetowymi - ostrzeżenie tarnowskiej policji

Napisał

Policja w Tarnowie prowadzi śledztwa w sprawie oszustw internetowych, gdzie ofiary straciły duże sumy pieniędzy na fałszywych inwestycjach w kryptowaluty.

W związku z dynamicznym rozwojem usług internetowych i nowych form płatności, użytkownicy sieci coraz częściej padają ofiarami oszustw. W Tarnowie zgłoszono dwa przypadki takich przestępstw, z których każdy dotyczył fałszywych inwestycji w kryptowaluty, prowadzących do utraty znacznych sum pieniędzy przez ofiary.

80-letnia mieszkanka Tarnowa oraz 32-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego zostali wprowadzeni w błąd przez oszustów, którzy pod pozorem szybkiego zysku skłonili ich do inwestycji. Oszuści uzyskali zdalny dostęp do komputerów i kont bankowych ofiar, co pozwoliło na nieautoryzowane transakcje. W rezultacie, 80-latka straciła niemal 200 tysięcy złotych, a 32-latek - 70 tysięcy złotych.

Policja przypomina o konieczności weryfikacji informacji na temat firm i osób oferujących inwestycje, korzystania z rekomendacji i opinii innych użytkowników oraz unikania zaangażowania w działalność finansową bez odpowiedniej wiedzy. Ostrzega również przed wiarygodnością obietnic łatwego zysku i podkreśla, że profesjonalnie wyglądająca strona internetowa nie jest gwarantem bezpieczeństwa.

Czytany 92 razy
Odsłon artykułów:
17518029

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…