środa, 06 marzec 2024 17:30

Ostrzeżenie przed cyberprzestępcami w mediach społecznościowych

Napisał

Związek Banków Polskich i organy zwalczające cyberprzestępczość podkreślają konieczność zachowania czujności w internecie, zwłaszcza na portalach społecznościowych.

Jak informuje jasielska policja, zwiększona aktywność Polaków w internecie niesie za sobą nie tylko szanse, ale i zagrożenia związane z niewystarczającą wiedzą o cyberbezpieczeństwie. Eksperci ostrzegają przed metodami cyberprzestępców, takimi jak wysyłanie prośby o wpłatę poprzez skradzione konta społecznościowe. Opisany przypadek, znajdujący się pod linkiem poniżej, pokazuje, jak łatwo można stać się ofiarą, dając się zwieść pozornie niewinnemu linkowi, co prowadzi do przejęcia kontroli nad profilem w mediach społecznościowych.

Ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa: nigdy nie udostępniać kodów do wypłaty pieniędzy osobom kontaktującym się przez media społecznościowe bez wcześniejszego telefonicznego potwierdzenia ich tożsamości i potrzeb. Związek Banków Polskich podkreśla, że cyberprzestępcy często wykorzystują emocje swoich ofiar.

Więcej informacji na temat sposobów ochrony przed cyberzagrożeniami można znaleźć w bankach oraz u instytucji zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Przykład oszustwa w filmie na www.youtube.com.

Czytany 111 razy
Odsłon artykułów:
17511596

Odwiedza nas 497 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…