sobota, 02 marzec 2024 14:00

Bogdan Tarasek zwycięzcą turnieju szachowego w Szynwałdzie

Napisał

W Szynwałdzie rozegrano emocjonujący turniej szachowy z udziałem zawodników z całej południowej Małopolski, gdzie triumfował Bogdan Tarasek.

Według informacji Urzędu Gminy w Skrzyszowie, w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbył się turniej szachowy „O Puchar Sołtysa Sołectwa Szynwałd”, zgromadzając 29 zawodników z różnych części Małopolski. Zawody, które rozpoczęły się 24 lutego 2024 roku, prowadzone były przez sołtys Marię Żywiec. Uczestnicy rywalizowali w 9 rundach, a o zwycięstwie decydowały partie do ostatniej chwili.

W klasyfikacji OPEN pierwsze miejsce zajął Bogdan Tarasek z KS SzachMat Stary Sącz, zdobywając 8 punktów. Drugie miejsce przypadło Arielowi Pasionkowi z LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, który uzyskał 7 punktów, a trzecie miejsce zajął Andrzej Kilian z Klubu Szachowego Kana Tarnów, również z 7 punktami. Wyróżniono również najstarszego uczestnika, Antoniego Smołę, oraz najmłodszą zawodniczkę, Nel Furmańską.

Ponadto, wśród nagród specjalnych, najlepszym mieszkańcem Szynwałdu został Wojciech Targowski, a najlepszym juniorem z gminy Skrzyszów - Bartłomiej Jucha. Turniej szachowy w Szynwałdzie, będący drugim takim wydarzeniem w gminie Skrzyszów, przyczynił się do budowania klasyfikacji generalnej sołeckich turniejów szachowych.

Czytany 86 razy
Odsłon artykułów:
17382088

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…