czwartek, 29 luty 2024 10:53

Ostrzeżenie przed internetowymi oszustami: Przykład mieszkańca Tarnowa, który stracił fortunę

Napisał

Przypadek 78-letniego mieszkańca Tarnowa, który stracił 230 tysięcy euro na fałszywej inwestycji w kryptowaluty, staje się ostrzeżeniem przed rosnącym zagrożeniem internetowymi oszustwami.

Jak informuje tarnowska policja, internet stał się areną nie tylko dla poszukujących możliwości inwestycyjnych z wysokimi zyskami, ale także dla oszustów łowiących na ludzką naiwność i chciwość. Przykład 78-letniego tarnowianina, który w lutym tego roku stracił niemal milion złotych, wskazuje na konieczność zachowania ostrożności w sieci. Ofiara, zwabiona obietnicą dużych zysków z inwestycji w kryptowaluty przez fałszywego brokera, przekazała ogromne środki, które zniknęły z jej konta zaraz po próbie wypłaty rzekomych zysków.

Eksperci podkreślają, że kluczowe jest unikanie decyzji inwestycyjnych pod wpływem emocji, obietnic szybkich zysków, czy presji czasu. Warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa:

  • Nie podawaj poufnych danych logowania do konta bankowego ani innych platform inwestycyjnych.
  • Bądź sceptyczny wobec ofert, które wydają się zbyt dobre, by były prawdziwe.
  • Korzystaj z zaufanych i sprawdzonych źródeł informacji o inwestycjach.

Dodatkowe informacje na temat unikania oszustw związanych z kryptowalutami i nie tylko można znaleźć na stronie https://uwazajnakryptowaluty.pl/, która oferuje porady jak chronić się przed nieuczciwymi schematami inwestycyjnymi w sieci. Przypadek z Tarnowa staje się przestrogą, by podchodzić z rozwagą do każdej propozycji inwestycyjnej, szczególnie tej przedstawianej przez nieznajomych online.

Czytany 88 razy
Odsłon artykułów:
17371638

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…