poniedziałek, 19 luty 2024 19:50

Przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy apelują o większe finansowanie

Napisał

Przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu tarnowskiego apelują o zwiększenie dotacji rządowych, zwracając uwagę na pogarszającą się sytuację finansową spowodowaną rosnącymi kosztami utrzymania.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, w powiecie tarnowskim działające Środowiskowe Domy Samopomocy (ŚDS) zmagają się z ciężką sytuacją finansową, co zmusza ich przedstawicieli do zwrócenia się o pomoc do rządu.

Podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w której uczestniczyli wicestarosta Jacek Hudyma oraz przedstawiciele i kierownicy ŚDS, podkreślono, że rosnące koszty utrzymania, napędzane inflacją i wzrostem płacy minimalnej, nie są równoważone przez obecny poziom dotacji. W efekcie, siedem placówek w powiecie, obsługujących ponad 200 osób z różnym stopniem niepełnosprawności, boryka się z trudnościami w utrzymaniu wysokiej jakości opieki i rehabilitacji.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie zaapelowało do wojewody małopolskiego o wsparcie, podkreślając, że problem dotyka całej Polski i wymaga interwencji na poziomie rządowym.

Czytany 155 razy
Odsłon artykułów:
17382033

Odwiedza nas 566 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…