poniedziałek, 19 luty 2024 16:45

Zdarzenie drogowe w Kowalowej: Samochód w stawie

Napisał

Wczesnym rankiem w poniedziałek 19 lutego w Kowalowej doszło niecodziennego zdarzenia. 22-letnia kobieta wjechała samochodem do miejscowego stawu.

Dzięki sprawnej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez wiele jednostek OSP z Kowalowej, Ryglic, Jonin, oraz PSP JRG 2 z Tarnowa, policji, pogotowia, 22-letnia kierująca, która znalazła się w niebezpiecznej sytuacji po utracie kontroli nad pojazdem i wpadnięciu do stawu, została bezpiecznie ewakuowana.

Mimo początkowych obaw, że w wodzie mogą znajdować się inne osoby, szczegółowe sprawdzenie miejsca zdarzenia przez strażaków oraz grupę nurków z PSP JRG-2 w Tarnowie nie wykazało obecności innych poszkodowanych.

Kierująca samochodem, mimo iż znajdowała się w ekstremalnej sytuacji, wydostała się z pojazdu i oczekiwała na pomoc na dachu auta. Po przybyciu ratowników medycznych, kobieta została przebadana, ale na szczęście nie odniosła żadnych poważnych obrażeń i mogła pozostać na miejscu zdarzenia.

W kilkugodzinnej akcji uczestniczyło wiele jednostek ratowniczych.

Zdarzenie to przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, oraz o znaczeniu szybkiego i zorganizowanego działania służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych.

Fot.: Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalowej

Czytany 828 razy
Odsłon artykułów:
17382051

Odwiedza nas 665 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…