sobota, 27 styczeń 2024 18:48

Potrącenia na przejściach dla pieszych - Kwestia bezpieczeństwa na drogach

Napisał

W Tarnowie doszło do dwóch niebezpiecznych incydentów na przejściach dla pieszych, podkreślając tym samym problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czwartkowy wieczór w Tarnowie przyniósł dwa zdarzenia drogowe na przejściach dla pieszych. Pierwsze miało miejsce na ulicy Tuchowskiej, gdzie potrącony został 66-letni mężczyzna. Drugie zdarzenie na ulicy Mickiewicza dotyczyło 10-letniego chłopca, którego potrącił niezidentyfikowany jasny pojazd, uciekając z miejsca wypadku.

Te incydenty rzucają światło na ciągły problem bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Tarnowska policja podkreśla, że należy zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść. Kierowcy powinni zwalniać, a piesi upewniać się, czy mogą bezpiecznie wejść na jezdnię. W obu przypadkach kierowca i pieszy byli trzeźwi.

Przypomnienie o bezpieczeństwie na przejściach jest szczególnie ważne w kontekście rosnącej liczby potrąceń pieszych. Policja apeluje o zwiększoną uwagę zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych, aby uniknąć dalszych tragedii.

Czytany 254 razy
Odsłon artykułów:
17511520

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…