piątek, 22 grudzień 2023 18:52

Ostrzeżenie przed cyberprzestępczością w świątecznym okresie zakupów

Napisał

W obliczu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Komenda Główna Policji wraz z FinCERT.pl i Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości wydają ostrzeżenie przed wzmożoną aktywnością cyberprzestępców. Konsumenci są zachęcani do zachowania szczególnej ostrożności przy dokonywaniu zakupów internetowych i reagowaniu na wiadomości SMS.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, okres przedświąteczny charakteryzuje się zwiększoną aktywnością zakupową, co wykorzystują cyberprzestępcy, wysyłając fałszywe wiadomości o dopłatach do przesyłek lub zmianach adresów dostawy. W takich sytuacjach istotne jest, by nie klikać w linki zawarte w podejrzanych SMS-ach i nie przekazywać wrażliwych danych, takich jak informacje o karcie płatniczej.

Policja i FinCERT.pl przestrzegają, by w przypadku podejrzeń o oszustwo skontaktować się z bankiem, zmienić hasła dostępu i zastrzec skompromitowane dokumenty. Zalecają również zgłaszanie takich incydentów na policję. Ostrzeżenie to ma na celu zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa konsumentów w okresie, kiedy zwiększa się ryzyko cyberataków i oszustw.

Czytany 154 razy
Odsłon artykułów:
17463385

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…