sobota, 16 grudzień 2023 10:15

Wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Napisał

Fundusz Sprawiedliwości oferuje kompleksową pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w tym ofiarom przemocy domowej. Dostępne są bezpłatne usługi prawne, psychologiczne i materialne, mające na celu wsparcie i ulgę ofiarom.

Jak informuje policja jasielska, Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, wspierana przez Fundusz Sprawiedliwości, oferuje wszechstronną pomoc osobom dotkniętym przestępstwem, w tym ofiarom przemocy domowej. Dostępne są bezpłatne usługi, takie jak pomoc prawna, psychologiczna i materialna.

Zachęca się wszystkie osoby doświadczające przemocy domowej do korzystania z dostępnych zasobów. Fundusz Sprawiedliwości umożliwia natychmiastową pomoc doraźną, dostępną na stronie: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl. Można również skorzystać z całodobowej Linii Pomocy Pokrzywdzonym pod numerem +48 222 309 900, dostępnej w kilku językach, w tym angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Fundusz oferuje także Nieodpłatną Pomoc Prawną oraz Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie, specjalizujące się w doradztwie prawnych dla ofiar przemocy. Szczegółowe informacje na temat tych usług dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc.

Ponadto, osoby doświadczające przemocy domowej mogą uzyskać wsparcie w specjalistycznych ośrodkach wsparcia oraz poprzez kontakt z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, oferujące pomoc telefoniczną i mailową.

Fundusz Sprawiedliwości, poprzez swoje działania, aktywnie wspiera osoby pokrzywdzone przestępstwem, ułatwiając im dostęp do niezbędnych usług i wsparcia.

Czytany 139 razy
Odsłon artykułów:
17463409

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…