poniedziałek, 27 listopad 2023 19:46

Nowa infrastruktura rekreacyjna na "Skałce" w Tuchowie

Napisał

Gmina Tuchów zakończyła projekt rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej na terenie "Skałki", tworząc nowe miejsce aktywności dla mieszkańców i turystów.

Gmina Tuchów wzbogaciła swoją ofertę spędzania wolnego czasu, dzięki zrealizowanemu projektowi na terenie działki nr 1816/2 w Tuchowie. Projekt "Zagospodarowanie terenu działki nr 1816/2 w Tuchowie w zakresie budowy elementów małej architektury związanej z terenami rekreacyjnymi" przyczynił się do powstania nowej infrastruktury rekreacyjnej na popularnej lokalizacji "Skałka".

Na terenie zlokalizowano trzy kamienne grille, huśtawkę z bali drewnianych oraz trzy komplety stołów z ławkami. Teren został również wyrównany, utwardzony i wyposażony w kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Cały obiekt jest monitorowany, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.

Inwestycja ta adresowana jest do różnych grup społecznych, w tym seniorów, uczniów szkół, sportowców oraz turystów. Powstanie nowej infrastruktury ma na celu nie tylko poprawę jakości życia mieszkańców, ale także wzmacnianie ich więzi społecznych oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, a prace wykonała firma z Bobowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 288 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło 105 677zł.

Czytany 204 razy
Odsłon artykułów:
17522371

Odwiedza nas 963 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…