środa, 15 listopad 2023 03:09

Sukcesy tuchowskich judoczek na Pucharze Europy Kadetek w Gyor

Napisał

Natasza i Nina Potok, judoczki z Tuchowa, odniosły sukcesy na Pucharze Europy Kadetek w Judo w Gyor, zdobywając brązowy i siódmy medal.

Jak informuje urząd miejski w Tuchowie,w dniach 11-12 listopada 2023 roku, w węgierskim Gyor, odbył się Puchar Europy Kadetek i Kadetów w Judo, gdzie Polska reprezentacja zyskała znaczące miejsca. Natasza Potok, po swoim sukcesie w Berlinie, gdzie zdobyła brązowy medal, ponownie stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce. Jej siostra Nina, która w Berlinie wywalczyła srebro, tym razem zajęła siódmą lokatę.

Zawody te były możliwe dzięki wsparciu Polskiego Związku Judo, który finansował udział Nataszy, oraz dzięki matce Niny - Beacie Potok, która pokryła koszty udziału swojej córki. W kategorii wagowej do 44 kg triumfowała Patrycja Tomankowa ze Słowacji, a na podium stanęły również Rachele Moruzzi z Włoch oraz Ewa Ewing z Wielkiej Brytanii.

Osiągnięcia tuchowskich judoczek, uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, przyczyniły się do zdobycia ważnych punktów w rankingu europejskim, podkreślając ich rosnące umiejętności i determinację w sportach walki.

Czytany 198 razy
Odsłon artykułów:
17474066

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…