środa, 08 listopad 2023 05:10

Młode talenty judo z Tuchowa zdobywają kolejne medale

Napisał

W Bytomiu, podczas Otwartego Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w judo, młodzi zawodnicy z Tuchowa wykazali się wyjątkowym talentem. Nina Potok zdobyła złoty i srebrny medal w swoich kategoriach wagowych, a jej kolega klubowy, Jakub Nakielny, zajął piąte miejsce.

Według informacji Urzędu Miejskiego w Tuchowie, pierwszy weekend listopada Bytom stał się areną zmagań judoków podczas Otwartego Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów, który upamiętniał Józefa Wiśniewskiego. Tuchowska zawodniczka Nina Potok zdobyła złoto w kategorii do 44 kg, a dzień później srebro w kategorii do 48 kg, potwierdzając swoją klasę również na 3-dniowym Campie kadry narodowej.

Jej kolega klubowy, Jakub Nakielny, po dobrym starcie, zajął ostatecznie piąte miejsce, pokazując obiecujący potencjał. Zuzanna Gawron, mimo przegranej, daje nadzieję na przyszłe sukcesy dzięki swojemu zaangażowaniu.

Siostry Potok, Nina i Natasza, mają przed sobą kolejne wyzwanie – Puchar Europy Kadetek na Węgrzech, gdzie Natasza wystąpi z reprezentacją Polski, a Nina dzięki wsparciu rodzinnemu. Ich ostatni sukces to medale w Berlinie, co wskazuje na ich rosnącą formę na międzynarodowej arenie judo.

Czytany 84 razy
Odsłon artykułów:
17146026

Odwiedza nas 413 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…