sobota, 04 listopad 2023 14:59

Powiat Tarnowski otwiera Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych

Napisał

Powiat Tarnowski ogłasza wstępny nabór do nowo tworzonego Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) w Wierzchosławicach-Dwudniakach, mającego na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.

W sierpniu 2024 roku Powiat Tarnowski uruchomi Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach, który stworzy miejsca pracy dla około 40 osób z niepełnosprawnościami. Zakład będzie oferował zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością znaczną (28 miejsc) oraz umiarkowaną (12 miejsc), w tym dla osób z autyzmem.

ZAZ zapewni pracę w trzech specjalistycznych pracowniach: pralniczo-krawieckiej, papierniczej oraz ogrodniczo-porządkowej. Pracownicy będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu, a ich zadania obejmą m.in. pranie, szycie, niszczenie dokumentacji, prace ogrodnicze i porządkowe.

Zatrudnieni w ZAZ zachowają prawo do renty i świadczenia pielęgnacyjnego, otrzymają wynagrodzenie oraz wsparcie w postaci transportu do pracy lub zwrotu kosztów biletów komunikacji. Dodatkowo, pracownicy będą mieli dostęp do codziennej rehabilitacji.

Osoby zainteresowane pracą w nowym zakładzie mogą skontaktować się poprzez dane kontaktowe podane na stronie Starostwa Powiatu Tarnowskiego.

Czytany 254 razy
Odsłon artykułów:
17463367

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…