środa, 18 październik 2023 20:25

Relacje z kulturą. "Zimowy pogrzeb", "Płuca" i "Śluby panieńskie" w Solskim

Napisał

W październikowe wieczory można się ogrzać w świetle sztuki w Teatrze im. Ludwika Solskiego: -Proponujemy Państwu spektakle w promocyjnych cenach, które mówią o relacjach międzyludzkich. Każdy na swój wyjątkowy, indywidualny sposób. Zaczynając od trudnych emocji, od których próbujemy uciec, przez intymne i wzruszające spotkania z bliskimi osobami i próbę akceptacji siebie w relacjach, aż po zabawne z dystansu starcia między płciami, gdzie nie ma miejsca na pobłażliwość, kiedy mówimy o ludzkich sercach.

Mnogość zaskakujących sytuacji i szczerość w przeżywanych emocjach możemy zobaczyć podczas spektakli:

  • "Zimowy pogrzeb" – reżyseria: Filip Kowalczyk, 21 i 22 października, godz. 18:00, Duża Scena

Groteskowa komedia Hanocha Levina opowiada o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, któremu umiera matka i który na jej ostatnie życzenie musi za wszelką cenę powiadomić o tym swoją rodzinę, aby wszyscy mogli stawić się na pogrzebie. Pech chce, że tego samego dnia ma odbyć się długo wyczekiwany ślub Welwecji (ostatniej panny na wydaniu w rodzinie), którego przełożenie byłoby ostateczną katastrofą. Nie chcąc do tego dopuścić, rodzina postanawia nie zauważać pukającego do drzwi Laczka i zaczyna szaleńczą, brawurową ucieczkę w zimową noc.

Podczas XXVI Festiwalu Komedii Talia 2022, Stefan Krzysztofiak otrzymał Nagrodę dla młodego aktora – ALE AKTOR! ufundowaną przez ZASP, za rolę w spektaklu „Zimowy pogrzeb".

  • "Płuca" – reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz, 26 i 27 października, godz. 18:00, Mała Scena

Niezwykle zabawna, aktualna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres, a zarazem uniwersalna historia o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. Spektakl zdobył Nagrodę Główną przyznaną przez Jury XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2018. Jury Młodych przyznało nagrodę dla najlepszego zespołu aktorskiego. Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

  • "Śluby Panieńskie" – reżyseria: Wojciech Malajkat, 28 i 29 października, godz. 17:00, Duża Scena

Jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry, w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Śluby panieńskie" to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca.

Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018. Spektakl zajął 3 miejsce w głosowaniu widzów na festiwalu komedii Fun Fest 2019 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Spektakl brał udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa".

Z kodem "RELACJE" na bilet normalny (50 zł) oraz bilet grupowy od 4 do 20 osób (40 zł/os.) na spektakle "Zimowy pogrzeb" i "Płuca" -50% w kasie teatru oraz online!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Biuro Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998 Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl 

Portal Ryglice-okolice.pl proponuje trzy potrójne wejściówki dla pierwszych zgłoszeń wśród czytelników naszego portalu

Konkurs trwa do piątku 20 października do godz. 12.00. Trzy pierwsze zgłoszenia wygrają wejściówki. Zgłoszenie prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając temat wiadomości - "Konkurs", a w treści wiadomości podać "Imię i Nazwisko" jednej z dwóch osób chętnych pójść na sztukę (dorosłej) oraz nazwę miejscowości. Imiona zwycięzców i nazwę miejscowości podamy w piątek i poinformujemy w zwrotnej wiadomości E-mail.

Powodzenia!

Wygrana w konkursie upoważnia do podwójnej wejściówki na spektakl za symboliczną opłatą 4 zł.

Konkurs został zakończony

Inf.: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, fot. Paweł Topolski

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 401 razy
Odsłon artykułów:
17605567

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…