wtorek, 10 październik 2023 18:53

Trzęsienie ziemi na Słowacji odczuwalne w Tarnowie i okolicach

Napisał

W poniedziałek 9 października, chwilę po godzinie 20:00, mieszkańcy Tarnowa i okolic doświadczyli niespodziewanych wstrząsów po trzęsieniu ziemi na Słowacji o magnitudzie ponad 5,0. Największe drgania były odczuwalne na ulicy Parkowej.

Mimo że wstrząsy trwały ledwie kilka sekund, dla wielu mieszkańców było to niezwykle zaskakujące i niepokojące zdarzenie. Mieszkańcy opisują drgania szyb, zastawy stołowej, witryn, a nawet przestawienie przedmiotów. Szczególnie mocno trzęsienie było odczuwalne na wyższych piętrach bloków na ul. Parkowej w Tarnowie. Zgłoszenia dotyczyły też okolice osiedla Westerplatte.

Jednak nie tylko mieszkańcy Tarnowa doświadczyli tego zjawiska. Informacje napływają, że w powiecie jasielskim również były odczuwalne lekkie drgania w niektórych miejscowościach. 

Mimo odczuwalnych drgań w regionie, jednostki straży z okolicy nie informują o żadnych interwencjach związanych z tym zdarzeniem. Strażacy z Tarnowa interweniowali jedynie na ul. Parkowej, przeprowadzając pomiary związane z występowaniem substancji niebezpiecznych oraz kontrolując instalacje gazowe. Na szczęście, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Kontrole prowadzono także w innych częściach miasta.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na Słowacji, w okolicy miasta Stropkov. Wstrząsy były odczuwalne nie tylko w Polsce, ale także na Węgrzech i Ukrainie. 

Czytany 372 razy
Odsłon artykułów:
17282051

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…