piątek, 06 październik 2023 00:06

50 lat od śmierci o. W. Witkowskiego – uczniowie Szkoły Podstawowej w Karwodrzy uczcili pamięć patrona

Napisał

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karwodrzy uczcili 50. rocznicę śmierci swojego patrona, o. Władysława Witkowskiego, uczestnicząc w uroczystej mszy świętej oraz wycieczce śladami jego życia. Wydarzenia te stały się okazją do przypomnienia ważnej postaci dla lokalnej społeczności i poznania dziedzictwa kulturowego regionu.

27 sierpnia 2023 roku minęło 50 lat od śmierci o. Władysława Witkowskiego. Z tej okazji społeczność szkolna uczciła jego pamięć w Bazylice Mniejszej w Tuchowie, gdzie o. Witkowski pełnił funkcję proboszcza. Uroczystość była pełna refleksji i wspomnień, podczas której dyrektor szkoły, Ewa Sawicka, przedstawiła filmową prezentację o życiu patrona, a uczniowie zaprezentowali wiersze dedykowane jemu.

Niecały miesiąc później, 25 września, uczniowie tej samej szkoły wyruszyli na wycieczkę śladami życia swojego patrona. Pierwszym punktem wycieczki była Paleśnica, miejsce urodzenia o. Władysława. Tam uczestnicy poznali historię miejscowości, kościoła oraz rodziny Witkowskich dzięki opowieściom ks. proboszcza Pawła Biela. Następnie uczniowie udali się do Jamnej, gdzie zwiedzili kościół pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oraz inne ważne miejsca związane z historią i kulturą regionu. Wycieczka zakończyła się hołdem dla ofiar pacyfikacji wsi w 1944 r. na wzgórzu Jamna.

Cały miesiąc był dla uczniów z Karwodrzy okresem poznawania historii, kultury i dziedzictwa swojego patrona, co na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Fot.: zdjęcie archiwalne

Czytany 266 razy
Odsłon artykułów:
17521059

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…