poniedziałek, 11 wrzesień 2023 18:26

Ludwiś w eduAKCJI. Sto jeden przedszkolaków poznało z bliska Teatr Solskiego

Napisał

Za nami druga edycja teatralnej przygody z najmłodszymi. „Ludwiś w eduAKCJI" rozwijał kreatywność, odkrywał talenty i przyniósł wiele radości uczestnikom.

W planie mieliśmy rozpoczęcie zajęć w kolejnych, trzech placówkach od września. Wyłoniliśmy już spośród kilkudziesięciu zgłoszeń Przedszkole Publiczne w Łoponiu, Przedszkole w Łęgu Tarnowskim nr 2 oraz Przedszkole Publiczne w Tuchowie. Niestety, ze względu na konieczne modyfikacje budżetu, projekt zakończyliśmy. Nie oznacza to, że w przyszłości nie będziemy go kontynuować, bogatsi o doświadczenie i wnioski z dwóch, pierwszych edycji – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny.

W warsztatach aktorskich, plastycznych i muzycznych uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 24 w Tarnowie oraz Przedszkola nr 14 z Oddziałem Integracyjnym w Tarnowie. Dzieci obejrzały sztukę „Król Maciuś Pierwszy" po którym zwiedzały miejsca na co dzień niedostępne widzom. Przez kilka tygodni prowadzący realizowali teatralne zajęcia w przedszkolnych salach a rodzice i bliscy uczestników zobaczyli dzieciaki na Dużej Scenie Teatru podczas pokazów  pod hasłem „Wszystkie dzieci świata, życzą sobie" oraz „Wędrówka Baltazara".

O swoje spostrzeżenia dotyczące „Ludwisia w eduAKCJI" zapytaliśmy panią Małgorzatę Mazur, dyrektor Przedszkola nr 24 w Tarnowie: Dzieci przeżyły niecodzienną przygodę z teatrem. Przedszkolaki kochają ruch, lubią występować na scenie, chętnie uczą się nowych rzeczy, lubią wszelkie zajęcia manualne i plastyczne, interesuje ich taniec, muzyka i śpiew... Cały wachlarz ich zainteresowań i potrzeb został zrealizowany w ramach projektu. 5 i 6-latki  pod kierunkiem pracowników teatru, uczestnicząc w atrakcyjnych zajęciach, stworzyły wspólnie wszystkie elementy sztuki: grę aktorską, ruch sceniczny, podkład muzyczny, scenografię oraz wykonały rekwizyty. Dopełnieniem projektu był udział małych aktorów i scenografów w profesjonalnym spektaklu na deskach Tarnowskiego Teatru, który sprawił dzieciom ogromną radość oraz wzmocnił ich wiarę we własne możliwości.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego

Inf.: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, fot. Artur Gawle i Mateusz Niemczura

Czytany 171 razy
Odsłon artykułów:
17457061

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…