wtorek, 23 maj 2023 19:14

Diecezja tarnowska ma nowych diakonów

Napisał

13 alumnów tarnowskiego seminarium przyjęło święcenia. W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku sześciu kleryków na diakonów wyświęcił bp Stanisław Salaterski, natomiast w Brzesku, w parafii Miłosierdzia Bożego, z rąk biskupa Artura Ważnego święcenia otrzymało 7 kleryków.

Biskup Stanisław podkreślił, że w czasach, kiedy ludziom brakuje odwagi, aby odpowiedzieć na powołanie, nowi diakoni to wielka radość dla Kościoła.
– Jest może nieśmiałość ludzi w podejmowaniu łaski powołania, bo czasy są trudniejsze niż dawne. Stąd tym większy szacunek i radość, że 13 kleryków przyjmuje ten diakonat. Pracy będą mieć wiele. Muszą bardzo liczyć na modlitwę Kościoła, bo bez Bożej pomocy trudno podjąć decyzję, a jeszcze trudniej w niej wytrwać. Diakonat jest związany z posługą słowa, Eucharystii, posługą wobec ludzi potrzebujących, która bardzo ożywia życie wspólnot parafialnych, szczególnie przez dzieło miłosierdzia.

Wśród nowych diakonów jest Kamil Porębski z parafii NMP Wniebowziętej z Przeczycy.

Inf.: Diecezja Tarnowska

Dodajmy, że w dziesięciu diakonów z WSD w Tarnowie i jeden z Kongregacji św. Filipa Neri przyjmą święcenia prezbiteratu 27 maja w tarnowskiej katedrze. Wśród nich są diakoni pochodzący z Lubczy i Tuchowa. W tym samym dniu sześciu diakonów redemptorystów przyjmie święcenia w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Czytany 244 razy
Odsłon artykułów:
17272341

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…