sobota, 17 grudzień 2022 18:26

Sylwestrowy weekend w teatrze

Napisał

Mimo, że porzekadło mówi, że „nie powinno się mieszać...", sylwestrowy wieczór warto rozpocząć mieszanką dobrego towarzystwa oraz przedniej zabawy. Dlatego w tym czasie Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie proponuje od siebie szczyptę humoru i garstkę zastanowienia. W ostatnie dni starego roku na Dużej Scenie Solskiego odbędą się pokazy przewrotnej komedii „Zimowy pogrzeb" w reżyserii Filipa Kowalczyka.

Groteskowa komedia Hanocha Levina opowiada o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, któremu umiera matka i który na jej ostatnie życzenie, musi za wszelką cenę powiadomić o tym swoją rodzinę, aby wszyscy mogli stawić się na pogrzebie. Pech chce, że tego samego dnia ma odbyć się długo wyczekiwany ślub Welwecji, (ostatniej panny na wydaniu w rodzinie), którego przełożenie byłoby ostateczną katastrofą. Nie chcąc do tego dopuścić, rodzina postanawia nie zauważać pukającego do drzwi Laczka i zaczyna szaleńczą, brawurową ucieczkę w zimową noc.

Podczas XXVI Festiwalu Komedii Talia 2022 do Stefana Krzysztofiaka trafiła Nagroda dla młodego aktora – ALE AKTOR! ufundowana przez ZASP, za rolę w spektaklu „Zimowy pogrzeb" w reżyserii Filipa Kowalczyka.

Terminy spektakli: 29, 30 grudnia o 18:00 - bilety wg cennika od 20 zł do 45 zł
Pokaz Sylwestrowy 31 grudnia o 17:30 (lampka szampana przed spektaklem)
Bilet normalny – 60 zł, bilet grupowy od 6 osób – 50 zł
Więcej informacji na www.teatr.tarnow.pl

Więcej informacji: Teatr im. Solskiego w Tarnowie

Czytany 239 razy
Odsłon artykułów:
17367674

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…