wtorek, 04 październik 2022 06:47

Największa inwestycja drogowa powiatu tarnowskiego

Napisał

Ta inwestycja trwała pięć lat i była największym przedsięwzięciem drogowym w historii powiatu tarnowskiego. Właśnie zakończyła się rozbudowa powiatowej drogi nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna i Karwodrza.

W symbolicznym otwarciu zmodernizowanej jezdni – oprócz władz samorządowych powiatu – uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, senator Kazimierz Wiatr i szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala.

Koszt wszystkich prac wyniósł 31,5 mln zł. Inwestycja został dofinansowana ze środków unijnych przez województwo małopolskie – przeszło 17,5 mln zł. Za wykupy gruntów na poszerzenie drogi starostwo zapłaciło 3,15 mln zł. Gmina Skrzyszów dołożyła 2 mln zł, a gmina Tuchów – 1 mln zł.

Długość zmodernizowanego odcinka to prawie 13 km. Wybudowano ten nowy odcinek drogi wraz z rondem w Skrzyszowie. W ramach tego przedsięwzięcia przebudowano także dwa mosty – w Łękawicy i Skrzyszowie.

- Dzisiaj pisze się historia powiatu tarnowskiego. Oddajemy do użytku drogę powiatową od miejscowości Karwodrza do miejscowości Ładna, kompleksowo przebudowaną, wraz z nowym odcinkiem w Skrzyszowie. Inwestycja realizowana była na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”, co nie było łatwym zadaniem. Ta droga była technicznie trudna do wykonania, gdyż jest to jeden z najbardziej pagórkowatych terenów w powiecie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji, w tym pomogli nam w pozyskaniu środków zewnętrznych – mówił starosta Roman Łucarz.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 847 razy
Odsłon artykułów:
17461601

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…