środa, 31 sierpień 2022 20:01

Gmina Ryglice na dożynkach małopolskich

Napisał

Delegacja Gminy Ryglice uczestniczyła w XXIV Dożynkach Województwa Małopolskiego w Gminie Zielonki koło Krakowa.

Gminę reprezentował wybrany wcześniej przez komisję artystyczną wieniec Stowarzyszenia „Nasze Dzieci” - wystawiony z sołectwa Kowalowa. Dzieło zostało wykonane przez Martę Piątek z Jonin. W skład delegacji wchodziły dzieci i opiekunowie „Naszych Dzieci” wraz z prezes Renatą Kawą- zaangażowanym społecznikiem oraz sołtys Kowalowej- Barbarą Mosoń.

W konkursie wieńca dożynkowego wieniec Stowarzyszenia „Nasze Dzieci” miał ogromne szanse na wygraną, ponieważ był głównym faworytem konkursu. Publiczność z kolei uznała go za najpiękniejszy i licznie robiła sobie zdjęcia pamiątkowe.

W konkursie wieńca dożynkowego wieniec Stowarzyszenia „Nasze Dzieci” miał ogromne szanse na wygraną, ponieważ był głównym faworytem konkursu. Publiczność z kolei uznała go za najpiękniejszy i licznie robiła sobie zdjęcia pamiątkowe. Zachwyceni dziełem byli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, którzy osobiście obejrzeli pracę z Gminy Ryglice i spotkali się z naszą delegacją. Wieniec poświęcił Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski.

Dużym zaszczytem było spotkanie ryglickiej reprezentacji z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, który odwiedził stoisko z Ryglic jako jedno z nielicznych. Podziwiał wieniec oraz obrazy Marty Piątek i innych artystów oraz nasze gadżety promocyjne. Dostał oczywiście mały upominek.

Na Dożynkach Małopolskich Gminę Ryglice promowało także stoisko Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Gadżety z drewna, rękodzieło, publikacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozchwytywane były m.in. mapy, ponieważ sporo osób było zainteresowanych odwiedzeniem naszej Gminy i okolicy.

Czytany 669 razy
Odsłon artykułów:
17595352

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…