czwartek, 09 czerwiec 2022 09:08

Aleksandra liczy na stypendium

Napisał

Aleksandra startuje w konkursie o stypendium wyjazdowe Queen Hedvig Scholarship dla uczniów wybranych szkół w Polsce do słynnej Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Aleksandra Stojak jest mieszkanką Kowalowej, obecnie uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie na profilu biologiczno-chemicznym.

Startuje w konkursie o stypendium wyjazdowe Queen Hedvig Scholarship dla uczniów wybranych szkół w Polsce do słynnej Doliny Krzemowej w Kalifornii. W programie przewidziana jest wizyta w centrum NASA, laboratoriach Uniwersytetu Stanforda i innych ośrodków badawczych. Aleksandra przeszła pomyślnie dwa etapy, a teraz rozpoczęło się głosowanie.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych byłby ważnym doświadczeniem życiowym, krokiem w pogłębianiu wiedzy i umiejętności oraz kolejnym sukcesem. Aleksandra jest m.in. laureatką konkursu neurobiologicznego BrainBee, laureatką ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „Lab Test”, w którym zajęła drugie miejsce. Jest także stypendystką Prezesa Rady Ministrów za najlepszą średnią w roku szkolnym 2020/21.

Aleksandra ukończyła kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskała tytuł ratownika. Jest także wolontariuszką w maltańskiej służbie medycznej. Swoją przyszłość wiąże z medycyną, ale decyzję o konkretnym kierunku dopiero podejmie. Woli pracę z człowiekiem, niż z probówką, lubi również czytać książki i podróżować.

Głos można oddać na stronie: https://poll.app.do/polls/glosuj-na-najlepsza-prezentacje-kandydata-ubiegajacego-sie-o/forms/153501778/thankyou

Czytany 631 razy
Odsłon artykułów:
17025529

Odwiedza nas 274 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…