poniedziałek, 28 marzec 2022 19:51

U redemptorystów rozpoczyna się kurs języka polskiego dla Ukraińców

Napisał

W klasztorze redemptorystów w Tuchowie rusza bezpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. 

„Celem organizacji kursu jest stworzenie szybkiej możliwości poznania języka polskiego dla osób z Ukrainy, ponieważ to może pomóc niektórym z nich rozwiązać problem utrzymania się w naszym kraju” – mówi pomysłodawca i koordynator kursu o. Kazimierz Piotrowski, który pracował w Ukrainie.

Na terenie klasztoru w Tuchowie przygotowano salę wykładową. Osobą prowadzącą będzie Anna Piątek, polonistka, która prowadziła kursy dla osób ze Wschodu, m.in. dla studentów z WSD redemptorystów. Zna także język rosyjski.

Kurs obejmuje 58 godzin wykładowych. W ciągu tygodnia wykłady odbywać się będą w poniedziałek, środę i piątek, po dwie godziny wykładowe w godzinach 15:30 – 17:15. Kurs będzie prowadzony od 28 marca do 10 czerwca. Uczestnicy otrzymają m.in. potrzebne materiały i kilka książek elektronicznych do nauki języka polskiego dla Ukraińców.

Ponadto o. Kazimierz Piotrowski z tuchowskiej wspólnoty redemptorystów od minionej środy we współpracy z Urzędem Gminy w Ciężkowicach rozpoczął prowadzenie kursu języka polskiego dla Ukraińców przyjętych na terenie tamtej gminy.

Inf.: Redemptoryści / eb / Tuchów, KAI

Czytany 608 razy
Odsłon artykułów:
17594828

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…