piątek, 22 październik 2021 18:35

IV edycja konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

Napisał

Znamy już laureatów konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja. #ŚpiewamyBohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II. Kapituła po burzliwych obradach z 317 zgłoszeń wyłoniła 15 laureatów oraz 6 wyróżnień, w tym wyróżnienie za najlepszy teledysk. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale także niezwykle wrażliwi i świadomi, czym jest prawdziwy patriotyzm.

Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknych występów, a więc rodzicom, nauczycielom, opiekunom, dyrektorom szkół i wszystkim podmiotom biorącym udział w konkursie. Przede wszystkim chcę podziękować i pogratulować wszystkim dzieciom, które w tak wyjątkowy sposób pokazały, że warto świętować odzyskanie niepodległości poprzez pieśni patriotyczne 

– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Laureatem konkursu jest m.in. Maksymilian Smołucha w utworze pt.: „Rogatywka", sł. Ryszard Ulicki, muz. Katarzyna Gaertner ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Joninach.

Na facebookowym profilu Kopalni Soli „Wieliczka”: fb.com/kopalniawieliczka od 22 października będą publikowane najlepsze utwory tegorocznego konkursu, gdzie można głosować.

Na wszystkich laureatów konkursu czekają cenne nagrody oraz dyplomy.

Do tradycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” należy podziemny koncert galowy w Kopalni Soli „Wieliczka”, który odbędzie się 28 października 2021 r.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ IV edycja! #ŚpiewamyBohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencji Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 675 razy
Odsłon artykułów:
17269829

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…