sobota, 21 sierpień 2021 09:55

Rządowe wsparcie na małopolskie drogi

Napisała

Ponad 20 milionów zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi dla powiatów tarnowskiego, wielickiego, brzeskiego, dąbrowskiego i proszowickiego. Wsparcie dotyczy m.in. miejscowości Olszyny i Jodłówka Tuchowska.

Ponad 20 milionów zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do samorządów z terenu powiatów tarnowskiego, wielickiego, brzeskiego, dąbrowskiego i proszowickiego. W delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie zadań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ponad 20 milionów zł, które trafią z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do jednostek samorządu terytorialnego w subregionie tarnowskim i do powiatu proszowickiego, pozwoli na remont, rozbudowę i budowę dróg o łącznej długości ponad 27 km. Życzę szybkiej i sprawnej realizacji tych zadań 

– mówił podczas wydarzenia II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego samorządy, które podpisały w piątek umowy, łącznie uzyskały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wsparcie w wysokości 20 118 148 zł, w tym m.in.:

dla gminy Tuchów – ponad 451 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Jodłówka Tuchowska

dla gminy Rzepiennik Strzyżewski – ponad 330 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Olszyny

dla gminy Skrzyszów – ponad 182 tys. zł na przebudowę drogi w miejscowości Ładna

dla gminy Tarnów – blisko 430 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Zbylitowska Góra oraz blisko 363 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Jodłówka – Wałki

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 391 razy
Odsłon artykułów:
17371643

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…