Paraolimpiada Pływacka „Bez Granic”

Po przerwie spowodowanej pandemią w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej  odbyła się już trzecia edycja Paraolimpiady Pływackiej „Bez Granic”.

23 maja dzieci, młodzież oraz dorośli – osoby niepełnosprawne z regionu tarnowskiego spotkali się, by spróbować swoich sił w pływaniu. Choć każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik, to tak naprawdę najważniejszy dla uczestników był wspólnie spędzony czas, dobra zabawa i przyjazna, pełna pozytywnej energii atmosfera.

Zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe: klasy I-III, IV–VIII szkół podstawowych oraz kategoria OPEN – osoby dorosłe, uczniowie szkół średnich. Ich zadaniem było przepłynięcie basenu dowolnym stylem, najlepsi z każdej kategorii wiekowej walczyli o puchar. Sportowe emocje towarzyszyły wszystkim, a oklaski i wspólne dopingowanie to nieodłączne elementy przeprowadzonych zwodów.

Na koniec przyszedł czas na smaczny poczęstunek, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody dla uczestników, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali także puchary, wręczane przez Annę Pieczarkę, poseł na Sejm RP, która wydarzenie objęła patronatem honorowym.

Cieszę się, że możemy organizować wydarzenie, które choć ma charakter sportowy, to tak naprawdę nie chodzi w nim o rywalizację, ale o dobrą zabawę. To integracja osób niepełnosprawnych z całego regionu, które potrafią nie tylko dobrze pływać, lecz przede wszystkim pięknie się wspierać – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17602038

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…