Pracownicy Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie wyróżnieni

Być przy pacjencie bez względu na okoliczności, przynosić ulgę w cierpieniu, pomagać w powrocie do zdrowia – to zadania, które pracownicy największej w regionie tarnowskim placówki służby zdrowia wykonują na co dzień. Ponad dwa lata walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiły, że ich intensywność była wielokrotnie większa, a wachlarz zadań poszerzał się z każdym kolejnym dniem. Podziękowania należą się wszystkim, którzy byli wtedy na pierwszej linii frontu: lekarzom, pielęgniarkom, całemu personelowi medycznemu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wczoraj w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie wojewoda wręczył odznaczenia państwowe dziewięciorgu pracownikom tej placówki, którzy szczególnie wyróżnili się w sumiennym wykonywaniu obowiązków, mając bezpośredni kontakt z pacjentem z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem Sars-CoV-2.

To dzięki Państwa ciężkiej pracy i poświęceniu wielu pacjentów może dzisiaj cieszyć się zdrowiem. Niech w sposób szczególny wybrzmią podziękowania od wszystkich Małopolan – zwłaszcza za trud pracy w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach. Jestem przekonany, że to właśnie profesjonalna kadra jest największym skarbem tej placówki. Kadra, która bez względu na przeciwności gotowa jest służyć dla zdrowia i życia drugiego człowieka – dodaje wojewoda.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył Złoty Krzyż Zasługi, Srebrne Krzyże Zasługi (2) oraz Brązowe Krzyże Zasługi (6).

W tym wyjątkowym dniu, w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz wsparcie okazywane Szpitalowi, dyrektor Anna Czech przekazała wojewodzie Łukaszowi Kmicie Statuetkę Świętego Łukasza.

***

Tarnowski Szpital jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części województwa małopolskiego. W listopadzie 1993 roku Szpital przyjął pierwszego pacjenta na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Aktualnie placówka dysponuje 709 łóżkami dla pacjentów w ramach 22 oddziałów, z czego 11 ma charakter zabiegowy. Szpital przyjmuje głównie pacjentów z terenu miasta Tarnowa oraz powiatów: ziemskiego tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego oraz części powiatu bocheńskiego i terenów przygranicznych należących obecnie do województwa podkarpackiego, tj. części powiatów: Dębica, Mielec i Jasło. Szpital prowadzi także 24 Specjalistyczne Poradnie Konsultacyjne.

Na rzecz podstawowej działalności Szpitala pracują: Blok Operacyjny, Zakład Diagnostyki Medycznej wraz z Zespołem Radiologii Zabiegowej, Zakład Patomorfologii, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Centralna Sterylizatornia, Apteka Szpitalna. Intensywnie rozwijana jest neurochirurgia oraz kardiologia inwazyjna oraz leczenie onkologiczne.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Reklama 2 - 3a w artykule

 

Odsłon artykułów:
17598271

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…