Firma konstrukcji stalowych Kasil-SteelW gminie Ryglice i okolicach znajduje się niewiele dużych zakładów, fabryk, które dają jednocześnie wiele miejsc pracy. Bez wątpienia jedną z nich jest działająca przez blisko 20 lat firma z siedzibą w Uniszowej. Jej produkcje stalowe zmieniają swoimi różnorodnymi kształtami nie tylko krajobraz naszych stron, ale także wędrują do coraz odleglejszych zakątków kraju i zagranicy.


Na pytanie, jak wygląda zatrudnienie w firmie, prezes zarządu Bogusław Lisak mówi: "Kasil-steel obecnie zatrudnia 45 pracowników, głównie z gminy Ryglice. W Firmie pracują osoby młode, które dopiero wchodzą na rynek pracy a tym samym zdobywają praktyczne umiejętności w takich zawodach jak: spawacz, monter, malarz ślusarz. Zatrudnione są także osoby starsze z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Planowane jest także zwiększenie zatrudnienia do ok 100 osób".


Zakład produkcyjny Kasil-Steel w Uniszowej

Początki działalności firmy Kasil-Steel, która swoją siedzibę ma w Uniszowej sięgają roku 1996. Przez długi czas aktywność prowadzona była pod inną nazwą. Zakład zajmował się głównie produkcją i montażem konstrukcji stalowych. Stopniowo poszerzano ofertę o kompleksowe wykonawstwo systemowych hal stalowych. W wyniku dalszego rozwoju i zmian organizacyjnych a także dywersyfikacji prowadzonej działalności została powołana spółka kapitałowa Kasil-Steel Sp. z o.o. ?


Hala produkcyjna firmy Kasil-Steel

W swojej ofercie firma posiada hale przemysłowe, magazynowe, centra wystawiennicze oraz obiekty użyteczności publicznej takie jak hale sportowe, czy widowiskowe. Realizuje także hale przeznaczone dla rolnictwa np. chłodnie, przechowalnie. Na indywidualne zamówienia wykonuje specjalistyczne konstrukcje inżynierskie. Efektem działalności firmy są setki obiektów zarówno na terenie kraju jak i zagranicą. ?Potwierdzeniem kwalifikacji są posiadane certyfikaty i uprawnienia. ?


Plac targowy w Krakowie wykonany przez Kasil-Steel

Produkcja konstrukcji stalowych odbywa się w dwóch halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 5 000m2. Do transportu wewnętrznego wykorzystywane są suwnice ABUS o udźwigu 10 ton, wózki szynowe oraz wózki widłowe. Firma posiada także 2 dźwigi samojezdne. Ponadto Zakład dysponuje placami manewrowymi i magazynowymi o łacznej powierzchni 15 000 m2.
Nowoczesne zaplecze techniczne umożliwia produkcję elementów stalowych z zachowaniem najwyższych parametrów jakościowych. W procesie prefabrykacji elementów wykorzystywane są min.: przecinarki taśmowe wraz z systemami transportu materiału oraz automaty spawalnicze odzwierciedlające światowe standardy w zakresie spawania. 


Wieża kościoła w Gliwicach

??Stosowana w procesie oczyszczania powierzchni elementów komora śrutownicza wykorzystuje szlachetne ścierniwa pracujące w obiegu zamkniętym. Zapewnia to pełną kontrolę nad procesem oczyszczania oraz uzyskanie w zależności od doboru „grubości” śrutu odpowiedniego parametru Rz, chropowatości powierzchni oraz umożliwia aplikowanie nowoczesnych zabezpieczeń antykorozyjnych. ?Nie bez znaczenia jest także fakt, że komora śrutownicza BLASTLUX jest nośnikiem najlepszych i proekologicznych (oszczędzających środowisko) technologii tzw. BAT (Best Available Technologies) wykorzystujących recykling i ograniczenie zapylenia, dostosowanych do wymogów nowego prawa ekologicznego i przepisów unijnych, oszczędzających przy tym zużycie mediów i obniżających koszty produkcji.?Na oczyszczone elementy w komorze malarskiej nanoszone są powłoki malarskie czołowych producentów farb takich jak: TEKNOS, TIKKURILA, BARIL czy też innych zgodnie z wymaganiami projektowymi lub wytycznymi Klienta. ?


Hala biurowo-magazynowa w Krakowie

Po nałożeniu powłok lakierniczych następuje konwekcyjne suszenie konstrukcji w komorze. Proces suszenia jest w pełni zautomatyzowany poprzez funkcjonalne zespolenie urządzeń grzewczo-wentylacyjnych z systemem regulatorów, przepustnic i blokad narzucających określoną kolejność czynności oraz parametry czasu trwania pracy i temperatury poszczególnych operacji. Również w tym przypadku zachowane są wszystkie wymagania związane z ochroną środowiska.


Ujeżdżalnia koni w Starych Żukowicach

Więcej zdjęć:{webgallery}  {/webgallery}

Odsłon artykułów:
17465052

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…