W Zalasowej zniknęło 8 tysięcy m3 wodyW gminie Ryglice szykuje się podwyżka cen za odbiór ścieków i dostarczanie wody. Jak się okazuje- ważnym powodem zmiany cenowej w przypadku jednego z wodociągów jest zniknięcie 8 tysięcy metrów sześciennych wody w ciągu minionego roku.


21 lutego radni gminy Ryglice zdecydują, czy przedstawione przez ryglicki magistrat stawki za wodę i ścieki powinny zostać zmienione. Od kwietnia, według wniosku spółki komunalnej Dorzecze Białej, która realizuje doprowadzanie wody i odprowadzanie ścieków w kilku gminach okolicy, mieszkańcy gminy Ryglice, którzy korzystają z usług tej firmy, w ciągu kolejnych 12 miesięcy powinni zapłacić więcej. Chodzi tu o opłaty za ścieki, wodę i comiesięczny abonament. 

Według przeprowadzonej kalkulacji urząd w Ryglicach proponuje podnieść opłaty. Jeśli chodzi o zbiorowe dostarczanie wody z wodociągu Szynwałd - Zalasowa Centrum, w uzasadnieniu podaje się jako przyczynę duże straty w dostarczaniu wody w Zalasowej- zamiast prognozowanych 10% - zniknęło tam w 2013 r. ponad 40% wody, czyli ok. 8 tysięcy m3. Taka jest różnica między wskazaniem licznika głównego a sumą odczytów z liczników odbiorców. Te duże straty w dostarczaniu wody, w najprostszym wariancie, być może wkrótce pokryją mieszkańcy gminy. Warto jednak znaleźć źródło błędu "pomiaru", za który zapłaci gmina.

Źródło informacji i dokumenty: andrzejjezior.blog.onet.pl

Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o. dostarcza wodę i odprowadza ścieki dla miasta Tarnowa, gminy Tarnów, gminy Skrzyszów (część gminy Ryglice) a także gminy Pleśna, gminy Wierzchosławice oraz miasta i gminy Pilzno.
Spółka Dorzecze Białej obejmuje swoimi usługami głównie gminy: Tuchów, Ciężkowice, Ryglice, Rzepiennki Strzyżewski.

Odsłon artykułów:
17521377

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…