Wyniki dekanalnego turnieju szachowego w Tuchowie

Przy sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie odbył się VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Dekanatu Tuchowskiego. Zwyciężyła drużyna z Burzyna. Najlepsze wyniki uzyskali: Rafał Poręba z Lubaszowej, Krzysztof Rempała z Burzyna, Małgorzata Sarad z Zalasowej i Maciej Pypeć z Burzyna.

W rozgrywkach uczestniczyła rekordowa ilość szachistów i szachistek - 61 zawodników w 14 zespołach. Do Sali Pielgrzyma przybyli zawodnicy z następujących parafii: Burzyn, Zalasowa, Zabłędza, Piotrkowice, Tuchów ? NNMP, Tuchów ? św. Jakub Ap., Lubaszowa, Siedliska, Łowczów, Buchcice, Jodłówka Tuchowska, Karwodrza, Ryglice oraz Meszna Opacka.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był siedmioletni Jakub Golonka z Buchcic, a najstarszym Tadeusz Zakrzewski z Zabłędzy.
Najlepszymi szachistami na poszczególnych planszach zostali: Rafał Poręba z Lubaszowej, Krzysztof Rempała z Burzyna, Małgorzata Sarad z Zalasowej i Maciej Pypeć z Burzyna.
Mistrzem dekanatu tuchowskiego została drużyna z parafii Burzyn. Drugie miejsce wywalczyła parafia z Zalasowej, a trzecie drużyna z Zabłędzy (parafia Piotrkowice).

Trofea sportowe ufundował ksiądz dziekan Franciszek Kuczek z Ryglic, a wręczał kustosz i proboszcz parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusław Augustowski. Sędzią zawodów był Janusz Poręba z Lubaszowej. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał jak zawsze organizator Roman Kawa.

Źródło: www.klasztor.tuchow.pl

Odsłon artykułów:
17520280

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…